Eurosportring Paastoernooi Thonder  Denemarken met D1 spelers en ouders

Een nieuw initiatief, geinspireerd door trainer Sander Fakkel en vormgegeven door leider Cees Oranje met coordinator Wim Gé Warnaar

Zullen we met de jongens een Paastoernooi gaan spelen in het buitenland? Eerst eens even aan de ouders vragen maar die stonden er positief tegenover. Ook de tijdsplanning viel gunstig, ondanks de grote afstand (700 km) en verwachte Paasdrukte - op Goede Vrijdag heen, dan zaterdag en zondag het toernooi en op maandag 2e Paasdag weer terug naar huis. De kosten waren te overzien en er bleken een behoorlijk aantal ouders belangstelling te hebben om ook mee te gaan als supporter. Daar was ook op gehoopt, omdat ze dit seizoen ook al fanatiek het team gevolgd hadden en we zo de kinderen over diverse auto's zouden kunnen verdelen. Zodoende werd er vrijdagmorgen bijtijds verzameld en ingescheept, de kinderen en bagage verdeeld en vertrokken

Regelmatig werd er onderweg gestopt om even te pauzeren of wat te eten en te drinken. De kinderen konden even uitgelaten worden en de benen gestrekt

Aangekomen in Thonder werd na de inschrijving de accomodatie ingeruimd. De meegereside ouders zouden merendeels verblijven in appartementen op een soort vakantieboerderij, terwijl de kinderen in een klaslokaal werden ondergebracht. Op Skandinavische scholen zijn allerlei voorzieningen zoals een keuken omdat de kinderen daar overblijven met een warme maaltijd, en ook daar werd dus voor de kinderen voor gezorgd, uitstekend geregeld allemaal.

De kampbegeleiding, daar lijkt het merendeels op, overlegd met de ouders (links) terwijl de mannen alvast de slaapzaal uitproberen en zich installeren

thonder dag 2

De volgende dag startte het toernooi met een teampresentatie van alle deelnemers. De D-tjes van Rhoon hadden de volgende spelers meegenomen:

Staand v.l.n.r. Sander Fakkel (trainer) - Danny de Lange - Rob Tonnissen - daarachter met pet leider Wim Gé Warnaar - Daan van Dijk - Michael Hofman - Teun Roobol - Mark Collignon - Maurice Heijboer - daarachter Cees Oranje - Ron Stolk (grensrechter)

Voorste rij v.l.n.r. Alexander Brito - Robbert Peeters - Thomas Peters - Bernd Oranje - Willem-Jan Warnaar - Michael Stolk - Joran van Wanum

Na de teampresentatie volgde een uitgebreide breefing door Sander en Cees inzake de toernooiregels en hoe zich te gedragen in het veld

thonder dag 3

We zijn hier wel wat gewend wat weer betreft, maar daar kwamen we toch opeens in winterweer terecht, iets waar niet helemaal op gerekend was. weliswaar was er voetbalkleding en trainingspakken van sponsor Dunnet, maar met hagel en sneeuw houden die de zaak ook niet warm. Zeker niet als je op doel staat en alles nat en koud is, dan wil je het veld niet meer in. Er is in de middagpauze enorm georaat moeten worden om de jongens weer aan de praat te krijgen. In de pauze de sokken over de kachels en de kleding zo goed mogelijk gedroogd en met plastic zakken in de schoenen toch weer spelen  

Het doorzettingsvermogen van de jongens werd beloond want na een spannende finale waarin penaltys de beslissing moesten brengen mochten ze toch de prijs voor de tweede plaats in ontvangst nemen en dat werd in het inmiddels weer ontdooiende veld dan ook met gejuich van publiek en spelers ontvangen

Om de winst te vieren werd er 's avonds een lokale bowling afgehuurd door de vaders Arie Roobol en Willem Hofman want die bleken jarig te zijn en dit te willen vieren (niet toevallig waren ook bij kampen in de daarop volgende jaren steeds jarig - klasse gebaar van hen) met een rondje bowlen een een hapje eten. Kinderen en ouders genoten van een gezellige afsluitende avond en konden terugzien op een geslaagd eerste buitenlands avontuur met de club.

Nog meer anekdotes te delen of nog meer foto's thuis? scan ze in en mail ze naar webmaster@vvrhoon.nl